AKDENİZ SÜRÜCÜ KURSU

A1 EHLİYET SÜRÜCÜ BELGESİ

A1 sınıfı sürücü belgesi nedir?

2 Tekerlekli motosikletler için:

Silindir hacmi 125 santimetre küpü geçmeyecek. Güç olarak 11 kv(kilovat) sınır değerini aşmayacak. Kv/kg oranı 0,1 değerini geçmeyecek şekilde sepetli veya sepetsiz olabilir.

3 Tekerlekli motosikletler için:

Güç sınırı 15 kv(kilovat)’tır.

Yönetmelikte:

” Silindir hacmi 125 santimetre küpü,  gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, iki tekerlekli motosikleti şeklinde ifade edilir.”

A1 için yaş sınırı kaçtır?

Yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir.

A1 sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?

Aynı zamanda A1 sürücü belgesine sahip olanlar M sınıfına giren araçları da kullanabilir.

A1 Sınıfı sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

Akdeniz  Sürücü Kursumuza kaydını yaptıran kursiyerimiz için planlanan eğitim iki aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşamada Trafik ve Çevre Bilgisi, İlkyardım Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, Trafik Adabı derslerinden oluşan toplamda 30 saatlik bir eğitim verilmektedir. Kurs sonunda “A1” sınıfı Sürücü Belgesi için Milli Eğitim Bakanlığının Belirlediği Dönemlere ait sınav tarihlerinde; toplam 50 soruluk sınava tabi olurlar ve sınav süresi 60 dakikadır. Kursiyerimiz sınav sonunda 70 ve üzeri alması durumunda başarılı olup 2. Aşama olan direksiyon sınav aşamasına geçmiş olur. Yazılı sınav hakkı 4 olup 4. Hakkında da kazanamayan kursiyerlerimizin dosyası yanmaktadır.

Direksiyon eğitimleri öncesinde kursiyerlerimize isteklerine göre en az 2 saat olmak üzere simülatör eğitimi verilerek kursiyerimizin motosikleti tanıması ve trafiğe çıkmadan güvenli motosikleti kullanması sağlanır.

Akdeniz Sürücü Kursunda motosiklet eğitimleri alanında uzman MEB Sertifikalı eğitmenler tarafından verilmektedir. A1 Sınıfı Ehliyet için direksiyon eğitimlerimiz 12 ders olup, derslerimiz 50 dakika trafikte birebir sürüş eğitimi şeklinde yapılmaktadır. Direksiyon ders programlar randevu yönteminde yapılmaktadır. İsterseniz kursiyerlerimize özel uygun ücretlerle Özel Direksiyon Dersi ile direksiyon eğitimine devam edebilirsiniz. Eğitimlerin bitiminde kursumuz hocaları tarafından yapılan değerlendirmede başarılı olan kursiyerlerimiz direksiyon sınavına girerek başarılı olmaları halinde ehliyetlerini alıyorlar. Direksiyon sınav hakkı 4 olup 4. hakkında da başarılı olamayan kursiyerlerimiz yeniden kayıt yaptırarak yazılı sınava girmeden 4 tane daha direksiyon sınav hakkı kazanabilirler.

Sürücü belgesi olup A1 sınıfı sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

Başka Sürücü Belgesine sahip olan adaylar; A1 sınıfı Sürücü Belgesi (ehliyet) almak isterlerse, gerekli şartları taşımaları halinde yazılı sınava girmeden sadece direksiyon sınavına girerek A1 Sınıfı sürücü belgelerini alabilirler. M Sınıfı sürücü belgesi olanlar 2 saat, B1 sınıfı sürücü belgesi olanlar 4 saat ve diğer sınıf sürücü belgesi olanlar direksiyon eğitiminin tamamına (12 Saat) katılmaları gerekmektedir.

A1 sınıfı sürücü belgesinin geçerlilik süresi kaç yıldır?

A1 sınıfı sürücü belgesinin geçerlilik süresi 10 yıldır

AKDENIZ SÜRÜCÜ KURSU A2 sınıfı Ehliyet

A2 sınıfı sürücü belgesi nedir?

2 Tekerlekli motosikletler için:

Güç sınırı 35 kv(kilovat)’tır. Kv/kg oranı 0,2 değerini geçmeyecek şekilde sepetli veya sepetsiz olabilir.

Yönetmelikte: “Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, iki tekerlekli motosiklet şeklinde ifade edilir.”

3 Tekerlikli motosikletler için:

Güç sınırı 15 kv(kilovat)’tır.

A2 için yaş sınırı kaçtır?

Yaş sınır 18’dir.

A2 sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?

A2 sınıfı sürücü belgesi olanlar M ve A1 sınıfını kapsayan araçları da kullanabileceklerdir.

 Yönetmelikte:

“Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, iki tekerlekli motosiklet şeklinde ifade edilir.”

A2 Sınıfı sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

Akdeniz Sürücü Kursumuza kaydını yaptıran kursiyerimiz için planlanan eğitim iki aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşamada Trafik ve Çevre Bilgisi, İlk Yardım Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, Trafik Adabı derslerinden oluşan toplamda 30 saatlik bir eğitim verilmektedir. Kurs sonunda “A2” sınıfı Sürücü Belgesi için Milli Eğitim Bakanlığının Belirlediği Dönemlere ait sınav tarihlerinde; toplam 50 soruluk sınava tabi olurlar ve sınav süresi 60 dakikadır. Kursiyerimiz sınav sonunda 70 ve üzeri alması durumunda başarılı olup 2. Aşama olan direksiyon sınav aşamasına geçmiş olur. Yazılı sınav hakkı 4 olup 4. Hakkında da kazanamayan kursiyerlerimizin dosyası yanmaktadır.

Direksiyon eğitimleri öncesinde kursiyerlerimize isteklerine göre en az 2 saat olmak üzere simülatör eğitimi verilerek kursiyerimizin motosikleti tanıması ve trafiğe çıkmadan güvenli motosikleti kullanması sağlanır.

Akdeniz Sürücü Kursunda motosiklet eğitimleri alanında uzman MEB Sertifikalı eğitmenler tarafından verilmektedir. A2 Sınıfı Ehliyet için direksiyon eğitimlerimiz 12 ders olup, derslerimiz 50 dakika trafikte birebir sürüş eğitimi şeklinde yapılmaktadır. Direksiyon ders programlar randevu yönteminde yapılmaktadır. İsterseniz kursiyerlerimize özel uygun ücretlerle Özel Direksiyon Dersi ile direksiyon eğitimine devam edebilirsiniz. Eğitimlerin bitiminde kursumuz hocaları tarafından yapılan değerlendirmede başarılı olan kursiyerlerimiz direksiyon sınavına girerek başarılı olmaları halinde ehliyetlerini alıyorlar. Direksiyon sınav hakkı 4 olup 4. hakkında da başarılı olamayan kursiyerlerimiz yeniden kayıt yaptırarak yazılı sınava girmeden 4 tane daha direksiyon sınav hakkı kazanabilirler.

Sürücü belgesi olup A2 sınıfı sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

Başka Sürücü Belgesine sahip olan adaylar; A2 sınıfı Sürücü Belgesi (ehliyet) almak isterlerse, gerekli şartları taşımaları halinde yazılı sınava girmeden sadece direksiyon sınavına girerek A2 Sınıfı sürücü belgelerini alabilirler. M Sınıfı sürücü belgesi olanlar 4 saat, A1 sınıfı sürücü belgesi olanlar 2 saat B1 sınıfı sürücü belgesi olanlar 6 saat ve diğer sınıf sürücü belgesi olanlar direksiyon eğitiminin tamamına (12 Saat) katılmaları gerekmektedir

AKDENIZ SÜRÜCÜ KURSU B sınıfı Ehliyet

 B sınıfı sürücü belgesi nedir? 

Otomobil ve kamyonet kullanacaklara  verilir. 2016 Yılı itibariyle B  sınıfına başvuru yapanlar ne yazık ki artık minibüs kullanamayacak. Minibüs için önce B grubu ehliyet alıp sonra D1 sınıfı için başvuru da bulunmaları gerekecek.

B sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?

M, B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler.  Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet ve traktör kullanabilirler. Azami yüklü ağırlığı 4.250 kg olan birleşik araçları kullanabilirler.

B için yaş sınırı kaçtır?

Yaş sınırı 18’dir.

B Sınıfı sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

Akdeniz  Sürücü Kursumuna kaydını yaptıran kursiyerimiz için planlanan eğitim iki aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşamada Trafik ve Çevre Bilgisi, İlkyardım Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, Trafik Adabı derslerinden oluşan toplamda 30 saatlik bir eğitim verilmektedir. Kurs sonunda “B” sınıfı Sürücü Belgesi için Milli Eğitim Bakanlığının Belirlediği Dönemlere ait sınav tarihlerinde; toplam 50 soruluk sınava tabi olurlar ve sınav süresi 60 dakikadır. Kursiyerimiz sınav sonunda 70 ve üzeri alması durumunda başarılı olup 2. Aşama olan direksiyon sınav aşamasına geçmiş olur. Yazılı sınav hakkı 4 olup 4. Hakkında da kazanamayan kursiyerlerimizin dosyası yanmaktadır.

Direksiyon eğitimleri öncesinde kursiyerlerimize isteklerine göre en az 2 saat olmak üzere simülatör eğitimi verilerek kursiyerimizin aracı tanıması ve arabayla trafiğe çıkmadan güvenli araç kullanması sağlanır.

Akdeniz Sürücü Kursunda direksiyon eğitimleri alanında uzman MEB Sertifikalı bay ve bayan eğitmeler tarafından verilmektedir. B Sınıfı Ehliyet İçin direksiyon eğitimlerimiz 14 ders olup, derslerimiz 50 dakika trafikte birebir sürüş eğitimi şeklinde yapılmaktadır. Direksiyon ders programları siz kursiyerlerimizin belirleyeceği gün ve saatlerde randevu yönteminde yapılmaktadır. İsterseniz kursiyerlerimize özel uygun ücretlerle Özel Direksiyon Dersi ile direksiyon eğitimine devam edebilirsiniz. Eğitimlerinizin bitiminde kursumuz hocaları tarafından yapılan değerlendirmede başarılı olan kursiyerlerimiz direksiyon sınavına girerek başarılı olmaları halinde ehliyetlerini alıyorlar. Direksiyon sınav hakkı 4 olup 4. hakkında da başarılı olamayan kursiyerlerimiz yeniden kayıt yaptırarak yazılı sınava girmeden 4 tane daha direksiyon sınav hakkı kazanabilirler.

 A,  A1, A2,F,G ,M veya B1 farklı sürücü sınıfı Sürücü Belgesine sahip olan adaylar; B sınıfı Sürücü Belgesi (ehliyet)almak isterlerse, gerekli şartları taşımaları halinde B sertifika sınıfının direksiyon eğitiminin tamamına (14 Saat) katılmaları gerekmektedir.

B Sınıfı sürücü belgesinin geçerlilik süresi kaç yıldır ?

B Sınıfı sürücü belgesinin geçerlilik süresi 10 yıldır.

AKDENIZ SÜRÜCÜ KURSU B sınıfı Ehliyet OTOMATİK

B sınıfı otomatik vites sürücü belgesi nedir?

Ehliyetini 2016 yılından önce alan sürücüler otomatik veya manüel araç kullanabilmek için manüel vitesli araçlarla eğitim alıp sınavlara da bu araçlarla girmek zorundaydı. 2016 yılı itibariyle yönetmelikte yapılan değişikle sürücü adayları istemeleri halinde otomatik vitesli araç kullanabilmek için sürücü kursuna başvuru yapabilir ve sadece otomatik araçlarla eğitimlerini tamamlayarak sınava da bu araçlarla girip ehliyetlerini alma hakkı kazandılar Otomatik vites için ayrı bir sınıf yoktur. Sınava otomatik vitesli araçla girer ve başarılı olursa ehliyet belgesinde otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi yazacaktır. Belirtmekte fayda var bu şekilde ehliyet  belgesi alan kişiler manüel araç kullanamazlar. B sınıfı ehliyette olduğu gibi otomatik vitesli otomobil ve kamyonet kullanacaklara  verilir.

B sınıfı otomatik vites için yaş sınırı kaçtır?

Yaş sınırı 18’dir.

 B sınıfı otomatik vites sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?

Otomatik vites olan M, B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler.  Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet ve traktör kullanabilirler.
Azami yüklü ağırlığı 4.250 kg olan birleşik araçları kullanabilirler
.

B sınıfı otomatik vites sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?

Akdeniz Sürücü Kursumuza kaydını yaptıran kursiyerimiz için planlanan eğitim iki aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşamada Trafik ve Çevre Bilgisi, İlk Yardım Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, Trafik Adabı derslerinden oluşan toplamda 30 saatlik bir eğitim verilmektedir. Kurs sonunda “B Otomatik Vites” sınıfı Sürücü Belgesi için Milli Eğitim Bakanlığının Belirlediği Dönemlere ait sınav tarihlerinde; toplam 50 soruluk sınava tabi olurlar ve sınav süresi 60 dakikadır. Kursiyerimiz sınav sonunda 70 ve üzeri alması durumunda başarılı olup 2. Aşama olan direksiyon sınav aşamasına geçmiş olur. Yazılı sınav hakkı 4 olup 4. Hakkında da kazanamayan kursiyerlerimizin dosyası yanmaktadır.Direksiyon eğitimleri öncesinde kursiyerlerimize isteklerine göre en az 2 saat olmak üzere otomatik vites uygun simülatör eğitimi verilerek kursiyerimizin aracı tanıması ve arabayla trafiğe çıkmadan güvenli araç kullanması sağlanır.

Akdeniz Sürücü Kursunda direksiyon eğitimleri alanında uzman MEB Sertifikalı bay ve bayan eğitmeler tarafından verilmektedir. B Sınıfı Otomatik Vites  Ehliyet İçin direksiyon eğitimlerimiz 14 ders olup, derslerimiz 50 dakika trafikte birebir sürüş eğitimi şeklinde yapılmaktadır. Direksiyon ders programları siz kursiyerlerimizin belirleyeceği gün ve saatlerde randevu yönteminde yapılmaktadır. İsterseniz kursiyerlerimize özel uygun ücretlerle Özel Direksiyon Dersi ile direksiyon eğitimine devam edebilirsiniz. Eğitimlerinizin bitiminde kursumuz hocaları tarafından yapılan değerlendirmede başarılı olan kursiyerlerimiz otomatik vites araçlarda direksiyon sınavına girerek başarılı olmaları halinde ehliyetlerini alıyorlar. Direksiyon sınav hakkı 4 olup 4. hakkında da başarılı olamayan kursiyerlerimiz yeniden kayıt yaptırarak yazılı